Zrób sobie profesjonalne zdjęcie

Jerzy
Jerzy
Zrób sobie profesjonalne zdjęcie

JRK VLOG #066

Jak duże znaczenie przy kreowaniu swojej marki osobistej ma to, żeby mieć ładny wizerunek? Co to w ogóle znaczy? No to znaczy z grubsza, że warto zainwestować w to, żeby profesjonalny fotograf zrobił Wam zdjęcie.

W #029 odcinku vloga mówiłem, że moim zdaniem wszyscy powinni mieć stronę internetową, że to jest w dzisiejszych czasach właściwie standardowe oczekiwanie klienta lub współpracownika, i że ważne żeby:

★ po prostu być obecnym w internecie,

★ można było łatwo znaleźć to, czym się zajmujemy,

★ jakie mamy pomysły,

★ jakie mamy zdanie na różne tematy okołozawodowe.

To jest jedna "noga" naszego wizerunku. A drugą "nogą" powinno być profesjonalne zdjęcie.

Logo człowieka

Mam na myśli profesjonalne zdjęcie wykonane przez fotografa, który potrafi zrobić dobry portret. Warto na to wydać trochę pieniędzy, bo tak jak dla marki Coca-Cola logo jest ważne, no to w przypadku człowieka takim logotypem jest zdjęcie.

Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach już nie wystarczy mieć tylko stronę internetową. Jesteśmy obecni na LinkedInie, na Facebooku, na Twitterze, na Pintereście. I na każdym z tych portali jest kwestia tego, jaki obrazek mamy obok swojego komentarza lub posta. Czy będzie to po prostu jakiś okrągły, standardowy gravatar, czy to jednak będzie ładne, profesjonalne zdjęcie. To jest to, co ludzie będą pamiętali.

Czy warto zainwestować?

Sprawdźmy zatem ile to kosztuje, bo dosyć często ludzie mi mówią:

no tak, ty masz takie fajne porady i w ogóle, tylko że to wszystko kosztuje kupę kasy.

Sprawdźmy to!

Krótki Google search i jest: ceny za portret zaczynają się od 250 złotych za jedno zdjęcie do 650 złotych za pięć zdjęć, które są efektem sesji zdjęciowej. Zasadniczo polecałbym każdemu wykonanie jednego zdjęcia. Dlaczego? Dlatego że nawet jeśli wykonacie więcej zdjęć, tak naprawdę głównym używanym przez Was zdjęciem będzie jedno z nich. Kilka zdjęć robi się zazwyczaj wtedy, kiedy ma się ochotę mieć jakiś awatar internetowy, ale oprócz tego też jakieś zdjęcie do prasy, do ilustracji artykułu z naszą wypowiedzią, a dodatkowo także jakieś duże zdjęcie na header. Dla osoby, która zaczyna budować swoją markę osobistą, to nie jest niezbędne. Jeżeli w przyszłości będziesz zapraszana do tego, żeby komentować jakieś sprawy w artykułach prasowych, zawsze zdążysz sobie zrobić takie zdjęcie do prasy.

Także te 250 złotych na początek, żeby zrobić jedno zdjęcie, to naprawdę są dobrze wydane pieniądze. To jest dobra inwestycja.

Budowa fundamentu

Jeżeli w internecie funkcjonujesz pod swoim imieniem i nazwiskiem i widać, jak wyglądasz, to robi ogromną różnicę. To od razu buduje najważniejszy fundament każdej relacji międzyludzkiej - buduje zaufanie.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated