Złe praktyki: co robić jak nie płacą?

Jerzy
Jerzy
Złe praktyki: co robić jak nie płacą?

Jeżeli tolerujesz takie spóźnienia, to automatycznie ustawiasz się w tej relacji jako ten, który może poczekać na przelew. A chyba nie o to Ci chodzi, prawda?

#011

Tym razem porozmawiajmy o nieregulowaniu faktur na czas. Takie praktyki to rak, który drąży polską przedsiębiorczość. Głównię tę małą i średnią. Co robić, kiedy Ci nie płacą?

Jeżeli ktoś nie robi przelewu za wykonaną pracę, i nie jest to spowodowane nagłymi tragediami osobistymi, i zdarza się więcej niż raz, to sprawa jest prosta: nigdy więcej nie pracuj z tym kontrahentem.

Ludzie na ogół pozwalają na opóźnienia w płatnościach, bo wydaje im się, że to spowoduje, że dostaną kolejne zlecenie. Ale sęk w tym, że jeżeli tolerujesz takie spóźnienia, to automatycznie ustawiasz się w tej relacji jako ten, który „może poczekać na przelew”. A chyba nie o to Ci chodzi, prawda?

Weź sobie zatem do serca, że:

★ jeśli kolejny raz pozwolisz, aby zapłacono Ci z opóźnieniem za Twoją pracę, już zawsze kontrahent Twoje faktury będzie regulował na końcu;

★ jeśli chcesz dostawać swoje pieniądze na czas, nie możesz tolerować nieuzasadnionych opóźnień;

★ jest dużo ludzi, firm, klientów, kontrahentów na świecie; ktoś nie zapłacił Ci na czas? Nie musisz z nim współpracować;

★ jest dużo ludzi, firm, klientów, kontrahentów na świecie; są tacy, którzy płacą.

Jeśli wszyscy będą tak postępować, to nagle okaże się, że można w tym kraju normalnie żyć i normalnie prowadzić firmę. Stawiając na wyższe standardy, budujemy lepszą przyszłość.

Zabrzmiało prawie jak za PRL? Pewnie tak. Ale to ma sens. I tej lepszej przyszłości Wam i sobie życzę.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated