Zakupy przez internet

Jerzy
Jerzy
Zakupy przez internet

Dla mnie to także możliwość uniknięcia różnych takich „kuksańców”: niemiłej, nieprofesjonalnej obsługi czy tracenia mojego czasu na tłumaczenie mi rzeczy, które tłumaczenia nie wymagają.

#126

Gdzie najczęściej robisz zakupy? W tradycyjnych, fizycznych sklepach, czy w Internecie? Proces sprzedaży ma zawsze dwie strony – stronę przedsiębiorstwa: firmy, która coś sprzedaje oraz stronę klienta. Proces ten powinien być dobrze przemyślany przez firmę, tak żeby klient miał jak najlepsze doświadczenia przy dokonywaniu zakupu. I właśnie jakość doświadczeń w trakcie kupowania różnych potrzebnych mi rzeczy sprawia, że ja częściej wybieram zakupy w sieci.

Dla firmy możliwość sprzedawania swoich produktów przez Internet sprawia, że trafia ona do ludzi, którzy prawdopodobnie nigdy nie zostaliby jej klientami, ponieważ mieszkają w innym mieście, a często w innym kraju, czy na innym kontynencie.

Dla nas, kupujących, zakupy w sieci to wygoda i oszczędność czasu. Dla mnie to także możliwość uniknięcia różnych takich „kuksańców”: niemiłej, nieprofesjonalnej obsługi czy tracenia mojego czasu na tłumaczenie mi rzeczy, które tłumaczenia nie wymagają. Bo decydując się na zakup czegoś na ogół jestem przygotowany do tego merytorycznie. A sprzedawcy często mało subtelnie nakłaniają nas do zakupu produktów, ze sprzedaży których mają największą prowizję.

Ceną za wygodę (czyli na przykład zakupy produktów spożywczych po północy z gwarancją otrzymania ich za dnia) są dodatkowe koszty pobierane za dostarczenie zakupów do domu. Lub tam, gdzie akurat wygodnie mi je odebrać, np. w pracy. Ale nawet jeśli w ciągu roku składają się one na niemałą kwotę, to wciąż nie przewyższa ona ceny mojego czasu. Który tak naprawdę jest bezcenny. A ja – zamiast tracić czas na dojazdy i błąkanie się pomiędzy półkami, stanie w kolejce do kasy i bezproduktywne dyskusje ze sprzedawcami – wolę chwile wolne od pracy spędzić z rodziną lub montując vloga.

A jak to jest z Tobą? Czy Ty też doceniasz to, co dają nam zakupy w sieci? A może wolisz jednak zobaczyć i dotknąć kupowane produkty? A jeśli, tak jak ja, robisz często zakupy w Internecie: czego nigdy nie kupisz online? I dlaczego?Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated