Warto się zmieniać

Jerzy
Jerzy
Warto się zmieniać

JRK VLOG #062

Opowiem Ci, co się u mnie zmieniło przez ostatnie sześć lat. A zmieniło się dosyć dużo.

★ Po pierwsze: schudłem 45 kilo. Jestem dumny!

★ Po drugie: na przestrzeni ostatnich sześciu lat rzuciłem palenie. Przechodząc przez dwa etapy: najpierw zamieniając fajki analogowe na elektroniczne, później elektroniczne na snusa, a później rzucając snusa. Polecam. To działa.

★ Zacząłem uprawiać sport. Całe życie nie uprawiałem żadnego sportu. Kompletnie nic! Zacząłem biegać. Pomalutku. Teraz staram się codziennie przebiegać 10 kilometrów.

Zmień coś

No i dlaczego Ci o tym wszystkim opowiadam? Po pierwsze dlatego, że mam nadzieję, że jeżeli mnie czytasz, to dojdziesz do wniosku:

kurde, jak temu Rajkow-Krzywickiemu się udało, no to może (przecież on nie jest jakiś wyjątkowy) mi się też uda, nie?

Po drugie: jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że... że zmiana w życiu jest wartością. Że warto się zmieniać. Że to wszystko, co się mówi o tym, że:

bo jest mi wygodnie, nie będę robił inaczej, jestem przyzwyczajony do tego, żeby w piątek wieczór się uchlać, więc całe życie będę tak robił,

że to nie tędy droga. W sensie takim, że jeżeli się nie stara być coraz lepszym człowiekiem w życiu, no to jednak się marnuje to życie.

Jesteś wzorem dla kogoś

Nie każdy z nas ma możliwość zrobienia jakiejś trwałej różnicy na świecie. Napisania książki, która pozmienia ludziom życiorysy, albo założenia firmy typu Facebook albo Google. Większość z nas może jednak kreować swoje życie. Zmianami robi się to życie coraz lepsze.

Takim niejako przypieczętowaniem tego, że robię dobrze wybierając drogę zmiany w swoim życiu i próbując niewielkie rzeczy w swoim życiu zmieniać, były narodziny mojej córki. Uzmysłowiłem sobie, że dla zupełnie nowego człowieka będę wzorem. Ona się będzie na mnie patrzyła i będzie się uczyła tego, jak ja sobie radzę z różnymi problemami, jak ja prowadzę życie, jak sobie radzę ze stresem, na co poświęcam swój czas.

Doszedłem do wniosku, że chcę jej dać dobry przykład i chcę być dla niej lepszym wzorem, niż człowiek, którym wtedy byłem. I tak jest do dzisiaj.

Wcale nie zawsze rano mam ochotę wstać i pobiegać.

Wcale nie zawsze mam ochotę nakręcić materiał do vloga. Ale wtedy się zastanawiam i mówię:

no kurcze, robię to dla niej.

Ona obejrzy ten odcinek, ona zobaczy, że tata biega, że tata vloguje. No i wtedy to robię.

Także dzisiaj namawiam Cię do jednej rzeczy. Znajdź jedną rzecz w swoim życiu, która nie do końca Ci pasuje i podejmij decyzję: za rok już tej rzeczy nie będzie. A potem codziennie rób coś, co Cię zbliży do tego, żeby to się udało.

Trzymam kciuki! Jestem pewien, że Ci się uda!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated