Uciekam z Tax Care do inFakt

Jerzy
Jerzy
Uciekam z Tax Care do inFakt

Reklama reklamą, życie życiem. Ten wspaniały system, do którego miałem mieć cały czas dostęp online, co chwila sygnalizował jakieś błędy.

#139

Od kiedy w 2006 roku założyłem działalność gospodarczą, przez całe 11 lat miałem jedno i to samo biuro księgowe. Przez te długie lata współpracowało nam się nieźle, ale ostatnio zaczęło denerwować mnie mocno to, że pomimo rozmów i wyraźnego domagania się przeze mnie dostępu online do dokumentacji, oni nie zrobili nic. Chociaż mówili, że zrobią (ostatnio 2 lata temu). Chociaż ich na to stać (ich stawki są dwa razy wyższe niż ceny innych biur). Chociaż jest XXI wiek (i jest to do ogarnięcia).

Postanowiłem więc zrezygnować z ich usług i przenieść się do bardziej nowoczesnego biura. (Zachowanie mojego starego biura księgowego na koniec współpracy to osobny temat… Bardzo nieładnie to rozegrali, pozostał pewien niesmak. Zupełnie nie wiem dlaczego. Mogliśmy rozstać się porządnie i miałbym dobre wspomnienia. A tak? Tej firmy już nikomu nie polecę.)

139-tax-troubles-o

Zainspirował mnie mój brat chwaląc biuro, które obsługuje jego firmę, czyli Tax Care. Rekomendacja plus foldery informacyjne firmy i fakt współdziałania z Idea Bankiem podziałały. Pełen nadziei, że wreszcie wszystko będzie jak należy, podpisałem umowę.

Właśnie mija miesiąc i właśnie uciekam stamtąd. Reklama reklamą, życie życiem. Ten wspaniały system, do którego miałem mieć cały czas dostęp online, co chwila sygnalizował jakieś błędy. Nie dało się nic zrobić i za każdym razem musiałem kontaktować się z ich infolinią techniczną. Co było równie frustrujące jak zawieszający się system.

Zarówno Tax Care, jak i Idea Bank, zatrudniają niestety ludzi, którzy klientów mają totalnie gdzieś. A przecież to komfort klientów powinien być głównym motorem działania każdej firmy. Myślałem, że taki człowiek jak Leszek Czarnecki to wie i dba o to w swoich firmach. Ale najwyraźniej on też ma to gdzieś. Zyski są ważniejsze?

139-infakt

I w ten sposób nowego klienta zyskał krakowski startup InFakt. Też mają usługę księgową z dostępem online do dokumentacji. Znam ich, bo mam ich aplikację i dobrze sprawdzała się przy fakturowaniu. Spodziewam się też, że jako nieduża firma, bardziej się starają o dobry UX i zadowolenie klientów. Przetestuję i zdam relację.

Póki co szczerze odradzam Tax Care.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated