Toksyczni ludzie

Jerzy
Jerzy
Toksyczni ludzie

JRK VLOG #068

Dzisiaj chciałbym z Tobą porozmawiać na temat toksycznych ludzi. Już kiedyś ten temat poruszałem u siebie na vlogu, ale warto do niego co jakiś czas wrócić.

Tylko jeden z wielu wymiarów

Dosyć często w życiu spotkasz toksycznych ludzi i zazwyczaj ta ich toksyczność będzie tylko jedną cechą Waszej relacji, a cała reszta będzie w porządku. Toksyczny może być:

★ Twój współpracownik w pracy,

★ Twój szef,

★ koleżanka, z którą robisz zakupy,

★ kolega, z którym chodzisz do kina.

Ta toksyczność to może być jedna cecha, a równolegle ta osoba może mieć całą masę innych zalet.

Ratunku, zatrudniłem psychopatę!

Gdziekolwiek w Twoim życiu się nie pojawi toksyczny osobnik, będzie sprawiał, że nigdy do końca nie wyciągniesz przyjemności ani satysfakcji z tego, co z nim robisz.

Może się też zdarzyć, że na przykład w pracy zatrudnisz kogoś, kto na rekrutacji będzie wyglądał na sympatyczną osobę, a później okaże się, że jest toksyczny w relacjach ze swoim zespołem. I co wtedy? No porażka, taka wtopa rekrutacyjna! W firmie jest wakat, pilna potrzeba do zagospodarowania, niezbędne ręce do pracy, a tu zonk!

Eliminuj

Mam jedną radę dla Ciebie odnośnie tego jak należy postępować z toksycznymi ludźmi. To jest rada, która czasami jest bolesna, ale warto ją za każdym razem stosować i nie zwlekać.

Należy się jak najprędzej tych toksycznych ludzi pozbywać ze swojego otoczenia. Za wszelką cenę.

Jeżeli to jest ktoś, kogo zatrudniłeś - zwolnij go.

Jeżeli to jest ktoś, z kim spędzasz wolny czas, to przestań spędzać ten czas z tą osobą. Trudno, znajdziesz sobie inną drużynę piłki nożnej, inny zespół do grania koncertów, inną koleżankę do zakupów. Ludzi grających w piłkę, tworzących muzykę czy też lubiących zakupy jest dużo na świecie - nie warto się męczyć.

W dłuższym okresie czasu, nieusunięci z Twojego życia toksyczni ludzie sprawią, że będziesz się czuła źle, że będzie Ci nawet fizycznie niedobrze.

Życie jest za krótkie, żeby się męczyć z takimi ludźmi.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated