Szczegóły

Jerzy
Jerzy
Szczegóły

A Ty jak zaczynasz swój rozbieg o poranku? Sięgasz po komórkę i odpalasz social media? Czy może uśmiechasz się do swojej drugiej połowy?

#121

W życiu piękne są tylko chwile. Tak śpiewał Rysiek Riedel w kultowym utworze Dżemu. Ja bym to lekko zmodyfikował.

W życiu ważne są szczegóły.

W moim życiu bardzo ważne. Bo to, czy dzień jest taki sobie czy bardzo dobry, zależy właśnie od szczegółów. Na przykład czy rano wstanę pobiegać, czy zostanę w łóżku. W perspektywie całego dnia – szczegół. Ale decyzja, żeby wyjść ustawia mi samopoczucie na cały dzień. Nie chce mi się, naprawdę chętnie zostałbym w domu, ale wyjmuję nogę spod kołdry, stawiam ją na podłodze i dalej jakoś idzie. Kiedy już otworzę drzwi, poczuję świeże powietrze i rozpocznę trucht – jest świetnie. A po wszystkim czuję się rewelacyjnie. I czasami przychodzi myśl:

Jak mogło mi się nie chcieć?

Takich szczegółów każdy z nas ma całą masę w ciągu dnia. A Ty jak zaczynasz swój rozbieg o poranku? Sięgasz po komórkę i odpalasz maila/Facebooka/Instagrama/Twittera/kanał, który subskrybujesz na YT (mój na przykład)? Czy może uśmiechasz się do swojej drugiej połowy? A jeśli jesteś singlem, to chwytasz telefon i siedzisz z nim w łazience, czy bierzesz książkę i czytasz chociaż jedną stronę?

Logowanie do wirtualnego świata natychmiast po przebudzeniu versus pielęgnowanie relacji i dokarmianie własnego mózgu wartościowymi treściami w realu. Do nas należą te (pozornie małe) decyzje, od których jednak tak dużo zależy. To są szczegóły, ale jakże istotne. I my mamy całkowitą nad nimi kontrolę.

Jak w filmie sprzed lat o Amelii, która miała swoje małe rytuały, szczegóły właśnie. Pięknie zobrazowana historia, z fajną muzyką i klimatem. Jeśli nie widzieliście – polecam. Film w sam raz na coraz bardziej ponure dni i jesienne wieczory. Zobaczycie w nim, o co konkretnie chodzi mi, gdy mówię, że w życiu ważne są szczegóły.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated