Sprawdź na co marnujesz czas

Jerzy
Jerzy
Sprawdź na co marnujesz czas

JRK VLOG #017

Opowiem Wam dzisiaj o bardzo fajnym oprogramowaniu, które nazywa się RescueTime.

Zmierz i popraw

Bardzo nie lubię marnować czasu, a Ty? Żeby tego czasu nie marnować, chciałbym dzisiaj opowiedzieć o fajnej aplikacji. Zasada jej działania jest bardzo prosta i dlatego, jak większość prostych rzeczy, się sprawdza.

Otóż po zainstalowaniu RescueTime i założeniu sobie konta u nich, aplikacja zaczyna liczyć czas, który spędzasz na robieniu różnych rzeczy w swoim komputerze. Zlicza, ile czasu spędzasz w jakiej aplikacji, na jakiej stronie internetowej i później od koniec tygodnia wysyła do Ciebie raport z informacją, ile czasu byłeś produktywny, ile czasu nie byłeś. To daje z kolei możliwość poprawiania sobie trochę przyzwyczajeń, bo jeżeli np. trudno nam się skupić i pisząc jakiegoś ważnego maila albo jakiś ważny raport, bo co chwilę zerkamy na fejsa, to będzie to miało odzwierciedlenie w raporcie RescueTime. Po obejrzeniu takiego raportu na koniec tygodnia można dojść do wniosku, że „no dobra, postanawiam sobie, że w przyszłym tygodniu mniej czasu będę spędzał na sprawdzaniu Facebooka”.

Tu dygresja: oglądanie moich filmów na YouTube to jest jak najbardziej dobrze spędzony czas. :)

Zobacz, uświadom sobie i zmień

RescueTime daje nam możliwość dokładniejszego kształtowania przyzwyczajeń. Jeżeli np. z tych raportów wynika, że codziennie 3 godziny marnujemy na siedzenie na fejsie, to można to zmienić. Dzięki tej zmianie można sobie zafundować bardzo konkretną zmianę życiową - może się okazać, że zyskamy więcej czasu do spędzenia z rodziną lub do poświęcenia na jakieś fajne hobby.

Jeśli za często sprawdzamy pocztę elektroniczną, bo to też jest takie uciekanie od prawdziwej produktywności, na zasadzie „A, sprawdzę, co tam się dzieje na poczcie, czy przypadkiem ktoś coś do mnie nie napisał”, RescueTime nam to bardzo ładnie graficznie pokaże. Coś co jest zmierzone i ładnie zaprezentowane, łatwiej się zmienia - mówię to z doświadczenia!

W kategorii aplikacji, które pozwalają mieć lepsze życie i ogólnie być bardziej świadomym tego, co się robi na codzień, bardzo polecam RescueTime. Jest to ewidentnie produkt dobrej jakości. Sprawdź go. :)Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated