Słuchawki bezprzewodowe czy analogowe?

Jerzy
Jerzy
Słuchawki bezprzewodowe czy analogowe?

JRK VLOG #069

Analogowe sprzęty są super. A konkretnie analogowe słuchawki. Bardzo, bardzo lubię swoje słuchawki:

★ analogowe,

★ na kabelku,

★ nie bluetooth.

A bardzo nie lubię swoich słuchawek bluetooth, bo ze słuchawkami bluetooth to jest tak, że niestety trzeba je ładować. A dzisiaj mamy trochę za dużo sprzętów, które trzeba ładować.

Ładujemy codziennie zegarek, jeżeli ktoś ma Apple Watcha oczywiście. Bo mój, na całe szczęście, trzeba ładować raz na dziesięć dni. Codziennie ładujemy smartfona. Mam taką czapkę do biegania z wszytymi słuchawkami bluetooth. Tę czapkę też trzeba ładować co kilka dni. No i naprawdę, jak mam ochotę posłuchać sobie muzyki albo mieć dźwięk ze smartfona, bo oglądam jakieś filmy na YouTube, to nie mam ochoty się zastanawiać czy moje słuchawki są naładowane czy nie.

Technologia mało user friendly

Poza kwestią ładowania, słuchawki bluetooth czasami zadziałają z komputerem, czasami nie. Czasami komputer automatycznie się z nimi podłączy, czasami nie.

Dość.

Ale z drugiej strony - najfajniejsze są słuchawki analogowe - lecz dzisiaj już jest ciężko nie mieć bezprzewodówek. Co z tym fantem zrobić?

Wystarczą dwie pary

Mogę Ci powiedzieć, co ja z tym zrobiłem. Zdecydowałem się na następujący układ:

★ mam jedne niezłe słuchawki przewodowe, analogowe, które głównie są używane w domu,

★ mam drugie mobilne, bezprzewodowe, takie które mogą się "parować" z wieloma urządzeniami na raz (to ważne!), czyli na przykład na raz z telefonem i komputerem. Albo z dwoma telefonami na raz. I to są moje słuchawki, które zabieram zawsze ze sobą do pracy, na miasto, na spotkania, gdziekolwiek.

Dzięki temu gdy wieczorem chcę sobie coś obejrzeć z dźwiękiem nie budząc rodziny, to sięgam po słuchawki przewodowe analogowe i nie muszę się zastanawiać czy są naładowane, czy planety ustawiły się w takiej konfiguracji, że teraz bluetooth się połączy bez problemów z moim smartfonem. Natomiast w ciągu dnia pracy, gdy potrzebuję wykonać szybkie połączenie telefoniczne ze smartfona w głośnym miejscu, jednocześnie patrząc na ekran smartfona, bo ze Slacka lub emaila biorę informacje do rozmowy telefonicznej, a potem szybko musze się przełączyć na rozmowę VoIP przez laptopa - używam mobilnych słuchawek bluetooth.

O!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated