Pułapka produktywności

Jerzy
Jerzy
Pułapka produktywności

Tylko Ty możesz się skutecznie zmotywować i sprawić, że zaczniesz coś robić. Bez tego pierwszego kroku nie ma mowy, żeby ukończyć maraton.

#137

Czy czytając książki motywacyjne, słuchając podcastów i audiobooków można stać bardziej produktywnym? Oczywiście można. Z tym, że trzeba uważać na jedno: żeby konsumowanie motywujących treści nie pochłonęło nas całkowicie i nie zastąpiło działania. Bez pracy nie ma kołaczy. Dlatego motto mojej działalności to:

Działaj i dbaj o jakość.

Dziś każdy marzy o tym, żeby założyć firmę i sprzedać ją szybko z dużym zyskiem. Oglądamy ludzi sukcesu w social mediach, podglądamy ich życie i też tak chcemy. Być drugim Zuckerbergiem, Muskiem czy Jobsem. Ludzie chcą być milionerami, ale z ominięciem tego, czego ominąć się nie da – pracy nad rozwojem firmy.

137-blurred-businessman

Stąd taka popularność mówców motywacyjnych. Stąd te miliony (około 200) odsłuchań podcastów Tima Ferrissa. Nie jest też dziełem przypadku, że jego książki to bestsellery. Jest zapotrzebowanie to jest produkt. Są ludzie, którzy chcą się rozwijać i są ich miliony (tak naprawdę każdy z nas chce być lepszym człowiekiem, chce być bardziej produktywny), więc jest i kontent, który ma im to ułatwić. A czy ułatwia?

Konsumpcja motywujących treści działa zazwyczaj na chwilę. Myślisz:

Uda się! Mogę wszystko!

ale mija parę dni i wracasz do swojego życia. Do unikania działania. I tak naprawdę tylko Ty możesz to zmienić. Tylko Ty możesz się skutecznie zmotywować i sprawić, że zaczniesz coś robić. Bez tego pierwszego kroku nie ma mowy, żeby ukończyć maraton. Bez robienia powtarzalnych rzeczy, rozwijania konceptu milimetr po milimetrze, nie ma mowy o stworzeniu firmy, o jakiej się marzy, o budowaniu marki osobistej, o byciu lepszym i zdrowszym człowiekiem, lepszym partnerem etc.

Zatem działaj! I dbaj o jakość.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated