Prawdziwa klawiatura

Jerzy
Jerzy
Prawdziwa klawiatura

#013 (098)

Dzisiaj chciałem porozmawiać na temat klawiatur, a konkretnie na taki temat związany z tym, że od paru tygodni jestem użytkownikiem świetnego telefonu Blackberry KeyOne, który jako jeden z niewielu (a właściwie jedyny ostatnio na świecie)posiada normalną, QWERTY, klawiature.

Chciałem Wam przypomnieć powód, dla którego tych fizycznych klawiatur w telefonach nie ma. Otóż wcale nie dlatego ich nie ma, bo są wygodniejsze dla użytkownika; tych klawiatur nie ma w telefonach bo to jest wygodniejsze dla producentów telefonów. Zwróćcie uwagę na to: jeżeli jest klawiatura software-owa (wyświetlana na ekranie telefonu), tak jak we wszystkich telefonach ostatnio, producent w takiej sytuacji nie musi się zastanawiać jaki typ telefonu wypuścić na jaki rynek. Nie musi się zastanawiać, że w Polsce używa się klawiatury QWERTY a we Francji AZER, a w Niemczech QWERTZ itd. W Chinach z chińskimi znaczkami, a w Arabii Saudyjskiej z arabskimi... wypuszcza jeden model telefonu, w którym klawiaturę można później software-owa zmienić. Natomiast przy klawiaturze hardware-owej, czyli takiej fizycznie istniejącej, fizycznie możliwej do kliknięcia, na każdy z rynków, które wymieniłem, należy wypuścić inny model telefonu. Dlatego, proszę państwa, w tej chwilii na rynku w zasadzie nie ma telefonów z klawiaturą fizyczną. No może poza Blackberry, które właśnie ostatnio wyszło i którego używam. Tak producentom jest łatwiej, producenci chcą co pół roku/co rok mieć nowy model w swojej ofercie, żeby go pchać na rynek; żeby ciągle było coś nowego i żeby ta konsumpcja była napędzana sztucznie.

Po prostu, klawiatury fizyczne zostały wypchnięte z rynku, poprzez dążenie producentów do tego, żeby częściej wypuszczać nowe modele telefonów, żeby się nie zastanawiać jakie modele na jakie rynki idą, żeby móc przerzucać stocki z Azji do Europy według potrzeb. I żeby nie było komplikacji dla producentów z posiadaniem danego modelu na dany rynek. Natomiast, wygodniej używa się modelu z normalną klawiaturą fizyczną, precyzyjniej pisze się na telefonie z taką klawiaturą i jest "bardziej dla ludzi".

Po kilku tygodniach używania Blackberry KeyOne jestem 100 % do tego pewien; klawiatura software-owa nie jest wygodniejsza. Klawiatura software-owa nie jest wygodniejsza dla użytkownika, jest wygodniejsza dla producenta. A dla użytkownika wygodniejsza jest klawiatura hardware-owa. Dlatego mam nadzieję, że mimo, że to jest nisza to Blackberry przetrwa i te telefony z klawiaturami fizycznymi będą dalej istniały.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated