Początek i środek

Jerzy
Jerzy
Początek i środek

Nie możesz porównywać się z kimś, kto ma już doświadczenie, zajmuje się czymś długo, podczas, gdy Ty dopiero zaczynasz.

#133

W dzisiejszych czasach wszyscy odczuwają przymus porównywania się do innych. Social media spotęgowały tylko tę wpajaną nam od dzieciństwa potrzebę. Kiedyś nie było takiej skali porównawczej, nie mieliśmy wglądu we wszystkie sukcesy i dobra naszych bliższych i dalszych znajomych, oraz nieznajomych. Facebook, Instagram i YouTube sprawiły, że każdego dnia jesteśmy bombardowani zdjęciami z egzotycznych wakacji, ludzie chwalą się sprzętami, ciuchami, sukcesami w pracy, nowymi projektami.

I powiedzmy, że Ty zaczynasz jakiś swój projekt, vlog na YouTube na przykład. Obserwujesz innych youtuberów i włącza Ci się automatycznie wewnętrzny porównywacz:

a tamten to sprzęt ma lepszy, lepiej montuje, no i to wideo to w ogóle kręci lepsze.

Stop.

A teraz pomyśl: kiedy on zaczął? Jak długo kręci swojego vloga? Nie możesz porównywać się z kimś, kto ma już doświadczenie, zajmuje się czymś długo, podczas, gdy Ty dopiero zaczynasz. Jesteście w innych miejscach. To dotyczy wszystkich innych projektów i aktywności, które rozpoczynasz. Ewentualnie możesz porównać swoją pracę z kimś, kto jest na tym etapie, co Ty. A tych z większym doświadczeniem po prostu traktuj jak drogowskazy:

o, do takich efektów chciałbym dojść.

To jest konstruktywne podejście. Każde inne tylko sprawi, że będziesz czuć się gorzej i spadnie Ci motywacja. Pomyśl o tym.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated