Pięć najbliższych osób

Jerzy
Jerzy
Pięć najbliższych osób

JRK VLOG #046

Dzisiaj chciałbym Was namówić do tego, żeby zastanowić się, jaki wpływ na nasze życie mają osoby, z którymi spędzamy większość tego życia. I taka mała podpowiedź: duży.

Pięć osób

Podobno stajemy się tacy jak pięć osób, z którymi najwięcej czasu w życiu spędzamy. Napisał to po raz pierwszy Jim Rohn, wydaje mi się, że to może być prawdziwe.

Jest to w gruncie rzeczy praktyczna aplikacja takiego przysłowia „kto z kim przestaje, takim się staje”. Rozejrzyjcie się po swoim życiu i zobaczcie:

★ po pierwsze, z kim najwięcej czasu spędzacie,

★ po drugie, jakie wartości te osoby przedstawiają, co wnoszą w Wasze życie, jaki mają na Was wpływ.

Jeżeli spędzasz większość życia z pięcioma osobami, z których kilka marudzi, to Ty na bank też będziesz marudą. Jeżeli spędzasz czas z ludźmi, którzy mówią, że czegoś nie da się zrobić, którzy w momencie kiedy stają przed problemem, wynajdują raczej powody, dla których nie da się tego problemu rozwiązać, a nie sposoby i drogi na rozwiązanie tego problemu, to Ty też będziesz tak podchodzić do rozwiązywania problemów prędzej czy później.

Jeżeli masz faktycznie w Twoim otoczeniu kogoś, kto jest na maksa negatywny, to jednak ta osoba w pewnym stopniu zarazi Cię takim negatywnym myśleniem i sprawi, że będzie Ci ciężej realizować Wasze cele. Bo za każdym razem, gdy będzie kwestia ryzyka, czy coś Ci się uda, to ta osoba Cię ustawi w pozycji człowieka, który boi się porażki, a nie człowieka, który liczy na to, że mu wyjdzie. Szklanka do połowy pusta czy do połowy pełna - rozumiesz?

To wszystko to jest tak naprawdę namowa do tego, żeby otaczać się ludźmi, którzy sprawiają, że mamy energię robić rzeczy, że czujemy się pewni siebie, że przezwyciężamy swój strach.

Zmień towarzystwo

I będę hardcore’owy, powiem Wam, że jeżeli chcecie to zmienić, jeżeli chcecie być w dłuższym okresie w Waszym życiu lepsi – szczęśliwsi, bardziej produktywni, lepiej widziani przez Wasze otoczenie – powinniście zmienić osoby, z którymi spędzacie czas. Jeżeli po tym swoistym audycie zdacie sobie sprawę z tego, że w Waszym otoczeniu są osoby, które marudzą, są negatywne, należy po prostu się od nich zdystansować, spędzać z nimi mniej czasu albo w ogóle go z nimi nie spędzać.

Wiadomo, każdy z nas może mieć w rodzinie osobę, która nie do końca nas motywuje. Jedynym rozwiązaniem na taką sytuację jest, żeby jak najrzadziej się z tą osobą spotykać albo z nią porozmawiać, wytłumaczyć jej, że tego typu komunikat kompletnie nie jest dla nas atrakcyjny. Jest szansa, że może się taka rozmowa udać.

Ludzie przybliżający do celu

Podobno przedsiębiorcy raczej będą się otaczali przedsiębiorcami, sportowcy – sportowcami, itd. Więc jeżeli np. masz ochotę przebiec w tym roku swój pierwszy maraton, zacznij spędzać czas z ludźmi, którzy biegają, a najlepiej z takimi, którzy również mają w planach w tym roku przebiegnięcie swojego pierwszego maratonu.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated