Negatywizacja Internetu

Jerzy
Jerzy
Negatywizacja Internetu

Jedną pozytywną opinię traktujcie jak 10 pozytywnych głosów.

#125

Dziś krótko i na temat: negatywizacja Internetu. Tak nazwałem zjawisko, które polega na tym, że w sieci można znaleźć więcej negatywnych opinii zostawionych tam przez ludzi, niż pozytywnych. Co zaburza obraz opisywanych i ocenianych produktów, usług, firm, fachowców.

A tymczasem to w sieci szukamy porad i opinii, gdy mamy na oku jakiś sprzęt albo chcemy spróbować jedzenia w nieznanej jeszcze knajpie. I wielu innych przypadkach. Jest to oczywiste – w Internecie jest wszystko, odpowiedź na niemal każde pytanie. Tylko niestety jest mniej pozytywnych opinii, niż powinno tam być.

Dlaczego tak się dzieje? Tak funkcjonują ludzie po prostu. Wkurzeni, zawiedzeni dają temu szybko wyraz w sieci. I dbają bardzo, żeby informacja o ich frustracji rozeszła się szerokim echem.

Czy takie opinie są zatem miarodajne w ocenie produktu, usługi, firmy, eksperta? No nie. Dlatego gdy szukacie opinii w Internecie róbcie tak:

★ po pierwsze: jedną negatywną opinię traktujcie jak jeden negatywny głos; za to jedną pozytywną opinię traktujecie jak 10 pozytywnych głosów; taki przelicznik da Wam lepszy, bardziej miarodajny obraz sytuacji;

★ po drugie: nie ograniczajcie się do Internetu w swoim research’u; zapytajcie ludzi; porozmawiajcie twarzą w twarz; to również przybliży Was do bardziej obiektywnych wniosków.

A Ty w jaki sposób walczysz z negatywizacją Internetu? Daj znać!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated