Najważniejsza umiejętność przy ogarnianiu poczty

Jerzy
Jerzy
Najważniejsza umiejętność przy ogarnianiu poczty

JRK VLOG #028

Jaka jest najważniejsza umiejętność, która jest potrzebna do ogarniania swojej poczty elektronicznej?

Unsubscribe

Umiejętność klikania w taki napis „unsubscribe” pod newsletterami. Bo to jest jakiś skandal po prostu. Ja naprawdę tego nie rozumiem i pewnie to jest specyfika tego, że żyjemy w Polsce, a w Polsce oczywiście ustawodawca ma wszystko, wszystkie swoje obowiązki, w dupie i nie robi tego, co dla obywatela może być użyteczne. Bo z tego, co pamiętam, to we Francji jest zakaz zapisywania ludzi automatycznie do newsletterów, a oczywiście w Polsce – hulaj dusza.

Cześć, jesteś na naszej liście!

Kupujesz coś w jakimś sklepie internetowym i bach! Wrzucają Cię na newsletter. Kupujesz coś na Allegro u kogoś i bach! Jesteś na newsletterze! A później 80 newsletterów dziennie dostajesz. Więc za każdym razem trzeba klikać „unsubscribe” na dole, „unsubscribe” na dole… Będzie się nowa strona otwierała i oni będą się pytali „czy jesteś pewien, że chcesz się na pewno z naszej przecudownej listy wypisać?”. A Ty klikasz:

tak.

„Ale na pewno-pewno?”

Tak.

Strategie omijania

Są tacy mistrzowie świata, którzy robią to w ten sposób, że tworzą sobie różne nazwy tych list, np. to jest „lista mailingowa nr 1” i Ty wypiszesz się z tej nr 1, to następny mailing wysyłają jako „lista mailingowa nr 2”.

Inni robią to jeszcze inaczej: Ty wypiszesz się z jednego newslettera, później kupisz u nich na Allegro znowu coś i Cię z powrotem wrzucają. Nie wpiszą sobie do CRM-u „ten gość nie chce już być w naszym newsletterze i go to naprawdę nie interesuje”, tylko siup!

Po prostu rewelacja.

Wypisz się od razu, nie czekaj

Najważniejszy skill to klikanie „unsubscribe”!

Jak już się tego nauczycie, jak przez parę miesięcy będziecie tak robili, że klik – „unsubscribe” – za każdym razem, jak zobaczycie newsletter w swojej skrzynce, bach, „unsubscribe”, to po paru miesiącach nagle okaże się, że zamiast 150 maili dziennie dostajecie tych maili 20. I nagle to już nie jest taki straszny problem, żeby je ogarnąć. Bo jak było 150, to w ogóle nawet nie warto zaczynać, przecież tego jest tyle.

To jest podstawowa, kluczowa umiejętność przy ogarnianiu swojej poczty. Poza oczywiście innymi pomniejszymi, typu: kategoryzowanie maili, odpowiadanie od razu na te, na które można szybciutko odpowiedzieć, używanie mądrego klienta poczty...Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated