Lepiej działaj

Jerzy
Jerzy
Lepiej działaj

Podjęcie decyzji, nawet trudnej - wyzwala. Daje możliwość pójścia dalej. A to sprawia, że kolejne rzeczy mogą się wydarzyć.

Od kiedy pamiętam, nigdy nie lubiłem stagnacji. Sytuacji, w których są jakieś niepodjęte decyzje, nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny i co będzie robione. Lubię tworzenie, rozwój. A to jest niemożliwe jeśli nie podejmuje się decyzji. Jeśli się myśli i zastanawia zamiast działać.

Zawsze byłem fanem działania. Zamiast czekać na odpowiedni moment - działam. Podjęcie decyzji, nawet trudnej - wyzwala. Daje możliwość pójścia dalej. A to sprawia, że kolejne rzeczy mogą się wydarzyć.

Z kolei czekanie z podjęciem decyzji na jakieś olśnienie albo szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia tylko, że coraz trudniej jest podjąć jakąkolwiek decyzję. Tak działa ludzki mózg – wahanie aktywizuje jego starą cześć, tzw. mózg jaszczurzy, który ma za zadanie chronić nas przed niebezpieczeństwem. A wszystko, co nowe i nieznane, jest potencjalnie niebezpieczne. Im więcej się zastanawiasz, tym bardziej dajesz jaszczurzemu mózgowi przewagę i robisz to, Ci każe. Czyli nie robisz nic. Nie działasz, a czekasz.

Dokąd Cię zaprowadzi czekanie? Raczej niedaleko. Dlatego kiedy zauważysz, że zbyt długo ociągasz się z podjęciem decyzji i działaniem, zrób to, co zaleca Mel Robbins – policz od pięciu do jednego.

Pięć, cztery, trzy, dwa, jeden.

I teraz podejmij działanie. To sprawi, że przewagę zyska ewolucyjnie nowsza część mózgu - ta odpowiedzialna za wyższe emocje i kreatywność. Bo działanie jest kreatywne – w jego efekcie powstaje coś z niczego, lub coś nowego z czegoś starego.

Dlatego lepiej działaj.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated