Każda firma powinna mieć podcast

Jerzy
Jerzy
Każda firma powinna mieć podcast

JRK VLOG #070

Kto mnie śledzi na Facebooku ten wie, że odpaliłem swój podcast (iTunes Stitcher Spreaker). Moje marzenie! Tak, tak - bo od jakiegoś czasu, już od paru lat chciałem mieć swój podcast, konkretnie od kiedy sam słucham amerykańskich podcastów. A ja tak mam, że jak trafię na coś, co mi się bardzo podoba, to od razu mam ochotę to robić. Kiedyś trafiłem na nagrania AC/DC, to zapragnąłem grać na perkusji.

Swój podcast publikuję trzy razy w tygodniu, dzień później niż odcinki vloga - czyli w środy, piątki i niedziele rano. Jak na razie w moim podcascie są tylko i wyłącznie materiały audio z vloga, wyedytowane tak, żeby tam była sama esencja więc to są odcinki dosyć krótkie, pomiędzy 3 a 6 minut, ale myślę, że to jest akurat w sam raz jeśli chodzi o długość dla osób, które mogą być zainteresowane słuchaniem mnie.

Natomiast ponieważ sam lubię długie podcasty (Richa Rolla, Tima Ferrissa), to chciałbym w przyszłości robić też trochę dłuższe odcinki, takie z wywiadami na przykład. Także jeżeli masz jakiś pomysł na to z kim mógłbym pogadać, albo jeżeli znasz kogoś, kto Twoim zdaniem byłby ciekawy do takiego dłuższego wywiadu, to daj mi znać na maila, w komentarzu, gdzie chcesz. Z biegiem czasu będę się z tymi ludźmi umawiał na rozmowy.

Każdy biznes powinien mieć podcast

Nie pamiętam, kto to powiedział (może Gary Vaynerchuk?), ale miał rację:

w dzisiejszych czasach każdy biznes powinien mieć podcast.

Zgadzam się z tym. To jest żaden problem, żeby się zmusić i nagrać trochę dźwięku, powiedzmy raz na tydzień. Kancelaria prawna może nagrywać porady podatkowe, dotyczące prawa pracy, dotyczące praw autorskich. Doradcy podatkowi mogą publikować cykl dotyczący optymalizacji podatkowej. Każdy może opowiadać o czymś. To wcale nie muszą być bardzo długie odcinki. To może być 6, 10 minut. Tak, żeby ktoś, kto odwozi dziecko akurat do przedszkola mógł sobie posłuchać w drodze z przedszkola do pracy i się czegoś nowego dowiedzieć.

Tak jak uważam, że wideo każdy powinien robić, bo nastał czas wideo, nastał czas vlogów, tak samo podcasty. To jest właśnie droga, którą biznesy powinny podążać.

Łatwiejsza droga komunikacji z klientem

To jest też droga, którą firmom będzie co raz łatwiej komunikować się ze swoją młodą klientelą - ludźmi wychowanymi od małego ze smartfonami w ręku i komputerami w okolicy.

Ludziom dla których radio i TV mogłyby nie istnieć, ale iTunes i YouTube już niekoniecznie :)

O!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated