Jakość zamiast ilości

Jerzy
Jerzy
Jakość zamiast ilości

Ilość publikowanego codziennie kontentu w internecie mnie przeraża. Mam nadzieję, że social media zaczną promować nie ilość kontentu tylko jego jakość.

W ten weekend nie opublikowałem, ponieważ  weekend to  czas dla rodziny. Dwa dni bez publikacji nie mają znaczącego wpływu na zasięg. Można publikować poniedziałek -piątek i nic się nie stanie.  

Kontentu wokoło powstaje tyle, że ludzie nie maja czasu go konsumować. Co z tego, że jest dużo ciekawych treści, z których można wszystkiego się nauczyć,  trzeba jeszcze znaleźć na to czas.  
Mam nadzieję, że  social media, które nas otaczają  ewoluują w przyszłości w taką stronę, że będą brały pod uwagę nie częstotliwość publikacji a jej jakość.


Dobrze widac to na przykładzie moich dwóch podcastów: Bez Edycji i Poza Prawem. Poza Prawem to podcast ukazujący sie co tydzień, zawierający więcej treści, do którego się przygotowujemy z Szymonem, zapraszamy gości, rozmawiamy  na konkretne tematy.  Natomiast Bez Edycji to podcast codzienny, do którego się specjalnie nie przygotowywuję, bardziej o mnie, moich przemyśleniach. I tu widzę,  jak częstotliwość publikowania przekłada się na zasięg. Po dwóch tygodniach codziennego publikowania Bez Edycji mam lepsze wyniki niż po pół roku publikowania podcastu Poza Prawem raz na tydzień. Uważam, że  to nie tak być powinno, ponieważ podcast Poza Prawem przekazuje więcej treści, daje więcej wartości.

Liczę na to, że social media ewoluują w stronę mierzenia jakości contentu, a nie premiowania ilości. I z tym Cię zostawiam. Dziękuję za uwagę.


Napisz: jerzy@bezedycji.plGreat! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated