Jak wygodnie poprawić swoją anonimowość w sieci?

Dwie aplikacje, które są wygodne w użyciu i znacząco poprawiają Twoją anonimowość w sieci.

  • Z tym udostępnianiem danych w sieci jest jeden problem: jeśli jesteś bezpieczny, to zazwyczaj nie jest wygodne jej używanie, jeśli natomiast jest wygodne, to raczej nie jest bezpieczne.
  • Są dwie rzeczy, które możesz zrobić. Pierwsza to zainstalować sobie przeglądarkę https://brave.com/ Ma ona wbudowany filtr blokujący reklamy i trackery.  Ma ona również wbudowaną opcję generowania i zapamiętywania haseł coś jak LastPass.
  • Druga opcja to zaprzestanie korzystania  z wyszukiwarki Google. Jeśli jesteś zalogowany do swojego konta w Google, przeglądarka uczy się twoich preferencji wyszukiwania i później podpowiada Ci dopasowane do Ciebie wyniki. Tworzy wokół Ciebie "bańkę informacyjną", której nie możesz przebić. Zamykasz się w towarzystwie podobnych ludzi, podobnych, treści, które są dla ciebie wygodne, nie poszerzają Twoich horyzontów.  
  • Ja korzystam z wyszukiwarki https://duckduckgo.com i to jest taka wyszukiwarka, która korzysta z zasobów Google, ale anonimizuje twoje wyszukiwanie (tak jakbyś za każdym razem wyczyścił cooke).

Napisz: jerzy@bezedycji.pl