Jak wygodnie poprawić swoją anonimowość w sieci?

Jerzy
Jerzy
Jak wygodnie poprawić swoją anonimowość w sieci?

Dwie aplikacje, które są wygodne w użyciu i znacząco poprawiają Twoją anonimowość w sieci.

  • Z tym udostępnianiem danych w sieci jest jeden problem: jeśli jesteś bezpieczny, to zazwyczaj nie jest wygodne jej używanie, jeśli natomiast jest wygodne, to raczej nie jest bezpieczne.
  • Są dwie rzeczy, które możesz zrobić. Pierwsza to zainstalować sobie przeglądarkę https://brave.com/ Ma ona wbudowany filtr blokujący reklamy i trackery.  Ma ona również wbudowaną opcję generowania i zapamiętywania haseł coś jak LastPass.
  • Druga opcja to zaprzestanie korzystania  z wyszukiwarki Google. Jeśli jesteś zalogowany do swojego konta w Google, przeglądarka uczy się twoich preferencji wyszukiwania i później podpowiada Ci dopasowane do Ciebie wyniki. Tworzy wokół Ciebie "bańkę informacyjną", której nie możesz przebić. Zamykasz się w towarzystwie podobnych ludzi, podobnych, treści, które są dla ciebie wygodne, nie poszerzają Twoich horyzontów.  
  • Ja korzystam z wyszukiwarki https://duckduckgo.com i to jest taka wyszukiwarka, która korzysta z zasobów Google, ale anonimizuje twoje wyszukiwanie (tak jakbyś za każdym razem wyczyścił cooke).

Napisz: jerzy@bezedycji.plGreat! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated