Jak być profesjonalistą?

Jerzy
Jerzy
Jak być profesjonalistą?

JRK VLOG #009

Porozmawiajmy o byciu profesjonalnym.##

To jest takie fajne słowo wytrych. Wszystko jest profesjonalne, profesjonalne są aplikacje, profesjonalni są doradcy, profesjonalne są narzędzia, ale tym razem pogadajmy o ludziach.

Są niektóre grupy zawodowe, którym się wydaje, że np. nie muszą mieć opanowanych nowoczesnych technologii w takim stopniu, w jakim to byłoby w dzisiejszych czasach oczekiwane od nich. Bo nie muszą, bo ich praca w sumie polega na czymś innym.

Moim zdaniem oni robią błąd##

W dzisiejszych czasach klienci coraz częściej będą ich oceniali w sposób holistyczny, czyli np. poprzez to, czy potrafią korzystać z nowoczesnych narzędzi elektronicznych, czy nie.

Czy potrafią tak zarządzać swoją pocztą elektroniczną, żeby odpisać na maila w ciągu tych najpóźniej 48 godzin, czy nie?

Czy w momencie kiedy jest jakaś wymiana e-maili i ona się w pewnym momencie urywa, to czy potrafią sobie zapisać - ci profesjonalni doradcy - w jakimś CRM-ie, że ta rozmowa nie jest skończona i że należałoby do niej za jakiś czas wrócić?

Usługodawca albo potencjalny usługodawca powinien tej relacji w jakiś sposób pilnować, np. poprzez wpisanie tego wątku do CRM-a albo do jakiejś aplikacji z przypominajkami. To wystarczy.

Lekarzowi, który w dzisiejszych czasach jest na bakier z internetem bałbym się powierzyć swoje zdrowie. Jeżeli ktoś nie opanował narzędzi elektronicznych, które są niezbędne mu do pracy, listy rzeczy do zrobienia, dobrego klienta poczty, bardzo prostego CRM-a, i z drugiej strony chce być profesjonalistą - to się nie uda.

Jeżeli ktoś tego nie zrobił, to znaczy, że jest leniwy##

Jeżeli jest leniwy, to znaczy, że też nie będzie poszerzał swojej wiedzy, a jeżeli nie będzie poszerzał swojej wiedzy, to nie jest dobrym profesjonalnym doradcą. Jeżeli chcesz być profesjonalistą, to musisz mieć ogarnięte elektroniczne narzędzia komunikacji ze swoimi klientami. Po prostu, jest to obowiązek.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie profesjonalizmu: ogarnięcie tych podstawowych narzędzi elektronicznych nie polega na tym, żeby kupić sobie iPhone’a albo iPada (aczkolwiek to trochę pomaga). Jak już sobie skonfigurujesz tego iPhone’a, iPada, to pamiętaj też o tym, żeby z podpisu elektronicznego usunąć „wysłane z iPada”, bo to strasznie nieprofesjonalnie wygląda.

Przydałby się też jakiś normalny adres mailowy. Nie na @gmail, tylko @domena.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated