Internet mobilny

Jerzy
Jerzy
Internet mobilny

Nie denerwuje Was to, że nie ma go poza dużymi miastami, wzdłuż autostrad, w pociągu? Przecież to hamuje rozwój biznesu w Polsce.

#109

Ten wpis będzie o dostępności Internetu mobilnego w Polsce. Na codzień mieszkańcy wielkich miast nie mają z tym problemu, ale wystarczy ruszyć się poza metropolię i to, co traktowane jest za coś normalnego, staje się luksusem. Tymczasem dostęp do sieci szerokopasmowej powinien być równomierny w całym kraju.

Internet to jedno z tych „dóbr” współczesności, których będziemy potrzebować coraz więcej, nie coraz mniej. Powinien być nielimitowany i szeroko dostępny. I wszyscy powinniśmy się tego domagać od operatorów. I naszego rządu.

Gofry

W innych kwestiach zachęcam do powściągania swoich materialnych zachcianek. Posłużę się tu metaforą… gofra. Robiliście kiedyś? Na wakacjach miałem okazję obserwować ludzi robiących sobie gofry. Na sali była jedna maszynka i około pięćdziesięciu osób w kolejce. W tym ja.

Ludzie nalewali do gofrownicy za dużo ciasta. W efekcie wylewało się za każdym razem, gdy przyciskali górną część urządzenia do dolnej. Kiedy przyszła moja kolej, nalałem połowę tej ilości, którą oni nalewali. Panią stojącą obok zbulwersowało to nieco. Głośno podzieliła się swoimi wątpliwościami na temat ilości ciasta, które użyłem. Według niej powinienem był użyć go więcej.

Jednak to mój gofr był lepszy niż pozostałe – nie za gruby, i dzięki temu smaczniejszy. Nie zmarnowałem też ciasta.

I tak powinno być w życiu. Powinniśmy robić naszego „gofra” z optymalnej ilości „ciasta”. I nie słuchać rad innych, że powinniśmy mieć większy dom i lepszy samochód. Dają nam rady, chociaż sami mają problem z utrzymaniem za dużych domów i drogich samochodów. Jak ta pani, która nie umiejąc zrobić dobrego gofra, krytykowała sposób, w jaki ja robię swojego…

Internet = rozwój

Ale wracając do Internetu mobilnego. Nie denerwuje Was to, że nie ma go poza dużymi miastami, wzdłuż autostrad, w pociągu? Przecież to hamuje rozwój biznesu w Polsce. A tłumaczenia, że rozwój infrastruktury poza miastami jest nieopłacalny, to mydlenie oczu. Dziś bez Internetu nie da się funkcjonować.

Macie pomysły, co z tym zrobić? Jak zmobilizować dostawców Internetu? Piszcie! Opiszcie też Wasze przygody z brakiem sieci. Chętnie poczytam.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated