Impro, drama, Pomodoro

Jerzy
Jerzy
Impro, drama, Pomodoro

JRK VLOG #036

Chciałem Wam opowiedzieć o czymś takim, jak metoda pomodoro.

Pomodoro - zasady

Metoda polega na tym, że jak się zabieracie za coś, to alokujecie sobie 25 minut nieprzerwanego czasu na to, żeby daną czynność bez przerwy zrobić.

Chodzi o to, żeby wykonywać pracę w takich jednolitych, niczym nieprzerwanych 25-minutowych blokach, które poprzedzielane są krótkimi 5-minutowymi przerwami. Takie 25-minutowe bloki powinny być maksymalnie cztery. Po tych czterech blokach powinno się zrobić trochę dłuższą przerwę.

Jak to osiągnąć?

Wyłączacie telefon, maila, nie wchodzicie na Fejsa. I 25 minut pracujecie. Przy tej metodzie bardzo ważne jest to, żeby pamiętać, że taki 25-minutowy blok, czyli takie jedno pomodoro, powinien być nieprzerwany.

Tak: trzeba wyłączyć wszystkie rozpraszacze, usiąść w miejscu, w którym ludzie nie będą co chwilę zaglądali do Waszego pokoju, żeby sprawdzić, co tam u Was słychać. I tak przynajmniej orzez 25 minut, a najlepiej dopóki nie skończycie roboty.

Brzmi ciekawie?

Najlepiej sobie właśnie nastawić timer albo w zegarku, albo w smartfonie, albo można kupić takiego czerwonego pomidorka, który odmierzy faktycznie 25 minut.

Dajcie znać, jak Wam się sprawdza ta metoda. Jeżeli już od jakiegoś czasu jej używacie, to napiszcie w komentarzu na dole czy poprawiła Wam choć trochę produktywność.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated