Codzienne oswajanie strachu

Jerzy
Jerzy
Codzienne oswajanie strachu

JRK VLOG #035

Dzisiaj będzie o strachu. Ale nie o takim strachu, że się boimy czegoś konkretnego albo mamy jakąś tam słabą sytuację, np. zagrożenie życia. Mam na myśli takie strachy codzienne. Każdy z nas czegoś się boi. Są rzeczy, których nie lubi robić, albo sytuacje, w których czuje się niekomfortowo.

Proponuję, żeby stawać z tymi codziennymi strachami twarzą w twarz po to, żeby one przestawały istnieć.

Powtarzaj

Bo chodzi o to, żeby codziennie robić jedną rzecz, która odrobinkę zmniejszy ten strach. Czyli np. jeżeli boicie się wystąpień publicznych, to możecie sobie kupić kamerę i do niej zacząć gadać, tak jak ja robię od stycznia 2017 roku. Albo możecie codziennie zwracać się do jakiejś grupy ludzi u Was w pracy czy w szkole, próbować ich zainteresować tym, co macie do powiedzenia, skupić ich uwagę na sobie.

Jeżeli macie problem z pisaniem tekstów, odpalenie bloga i rozpoczęcie publikowania swoich własnych tekstów na tym blogu, ustalenie sobie konkretnego kalendarza publikacji – to jest idealna sprawa. Z biegiem czasu – codziennie, co dwa dni, regularnie – robiąc takie rzeczy, których się obawiacie i w których się nie czujecie wystarczająco pewnie, zmniejszycie ten strach, obawy, udowodnicie sobie, że jesteście coraz lepsi w tym, co jeszcze niedawno było dla Was trudne. I ten strach zniknie.

Co pomyślisz o sobie?

Jest jeszcze druga dosyć ważna kwestia związana ze strachem, mianowicie często boimy się, co to będzie, jeżeli coś zrobimy i nam nie wyjdzie. Co pomyślą sobie inni?

Lepsze pytanie, które powinniśmy sobie zadać, to jest: co sobie inni pomyślą, jeżeli tego nie zrobimy, jeżeli stchórzymy? Jeżeli podjęliśmy się czegoś, a później do tego nie przystąpimy? Albo jeżeli w ogóle się czegoś nie podejmiemy ze strachu?

Najlepszym pytaniem do zadania jest jednak:

Co my o sobie pomyślimy wtedy?

Bardzo często mam tak, że pewnych rzeczy bym sobie po prostu nie wybaczył jeśli ich nie zrobię:

★ dlaczego nie spróbowałem czegoś zrobić?

★ dlaczego nie spróbowałem przekroczyć jakiegoś swojego ograniczenia?

Nie ma znaczenia, co ludzie sobie pomyślą. To Wasze życie, a nie życie ludzi. To Wasza pewność siebie. Wasz obraz samego siebie jest ważny.

Ma znaczenie to, co Wy o sobie pomyślicie, jeżeli danej rzeczy nie zrobicie.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated