Bose QuietComfort 35 i inwigilacja

Jerzy
Jerzy
Bose QuietComfort 35 i inwigilacja

JRK VLOG #081

Dzisiaj Wam opowiem o słuchawkach, z funkcją filtrowania hałasu otoczenia. Wahałem się, ale wreszcie wybrałem!

Najlepszymi słuchawkami z filtrowaniem hałasu otoczenia, dla takiego człowieka jak ja, który potrzebuje mieć słuchawki, które się parują jednocześnie z dwoma urządzeniami (z komputerem i z telefonem) i nie mają problemu z jakością dźwięku są słuchawki Bose QuietComfort 35.

Bose QuietComfort35

Co testowałem?

Przez moje ręce przewinęło się dużo słuchawek. Przetestowałem:

★ Sennheiser Momentum 2 Wireless (te duże, wokółuszne),

★ Sennheiser Momentum 2 Wireless nauszne,

★ Bose QuietControl 30 - czyli te pchełki z filtrowaniem hałasu.

No i najlepsze z tego wszystkiego są QuietComfort 35.

Dlaczego? Po pierwsze - są wokółuszne, czyli uszy się nie męczą jak się ich długo używa. Po drugie: mają niesamowite filtrowanie hałasu otoczenia. Po trzecie: może nie wyglądają zbyt pięknie bo są czarne i są zbudowane z takiego przypominającego plastik nylonu i czarnego aluminium, ale całe sterowanie tymi słuchawkami jest zrobione na klawiszach, a to jest bardzo wygodne.

Nie ma żadnych gestów dotykowych, czy jakichś tam innych rzeczy które są w słuchawkach np. Sony. Strasznie tego nie lubię, bo uważam, że o ile ekran dotykowy w smartphonie można dobrze zrobić i jest to intuicyjne dla człowieka, to sterowanie słuchawkami za pomocą gestów to jest gadżeciarstwo.

Świetny moduł bluetooth

To, co naprawdę wyróżnia te słuchawki to moduł Bluetooth. Parują się bez problemu z ośmioma urządzeniami, z czego potrafią być połączone na stałe z dwoma. Słuchawki Sennheisera kosztują tyle samo co Bose, są ładniejsze, bardziej stylowe:

Sennheiser Momentum 2 Wireless

ale nie radzą sobie z połączeniem do wielu urządzeń. Jeżeli słuchamy muzyki i chcemy wykonać połączenie telefoniczne, te słuchawki w tym momencie albo się rozłączają w ogóle albo jakość wykonywanego połączenia drastycznie spada. Testowałem dwie pary Sennheiserów Momentum i obie te pary miały ten problem, co oznacza iż chip Bluetooth którego używają jest zawodny. Dopóki będziesz parować te słuchawki Sennheisera z jednym urządzeniem, spoko. Pewnie nie zauważysz nawet, że jest jakiś problem. Natomiast jeżeli spróbujesz z dwoma na raz, będzie masakra. Odradzam.

QuietControl, te pchełki Bose są fajne: tak samo dobrze się parują z urządzeniami, natomiast ja osobiście nie lubię pchełek jako typu słuchawek. Na dłuższą metę nie lubię mieć czegoś w uchu po prostu.

Jakość rozmów telefonicznych

Co też jest bardzo ważne, jakość rozmów telefonicznych przez QuietComfort 35 jest super. Osoby, które ze mną rozmawiają mówią, że świetnie mnie słychać. Nawet jeżeli jestem w jakimś głośnym miejscu typu jakaś kafejka czy coś takiego. A to niesamowicie ważne! Dzisiaj rozmawia się przez telefon w różnych dziwnych miejscach.

Inwigilacja przy pomocy Cloze

To jeszcze nie koniec rozmów na temat technologii. Chciałbym Ci jeszcze opowiedzieć o funkcji Cloze, o której jeszcze wcześniej nie opowiadałem, bo sam nie wiedziałem, że jest taka fajna. A mianowicie, Cloze pokazuje Ci, kiedy ktoś otwiera Twoje maile ale to nie wszystko! Pokazuje też, kiedy ktoś klika w linki w Twoich mailach.

Dzięki tej funkcji dowiedziałem się, że człowiek, którego zaprosiłem na obiad,
najpierw kliknął w link do mojej strony, potem kliknął w link do mojego kanału na YouTubie, a dopiero potem kliknął w link Calendly - żeby się ze mną na ten lunch umówić - sprawdził mnie dogłębnie!

To jest zaleta używania aplikacji CRM, zamiast klasycznej poczty elektronicznej.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated