BE#130 - Pięć rad dla polskich małych przedsiębiorców

Jerzy
Jerzy
BE#130 - Pięć rad dla polskich małych przedsiębiorców

W tym odcinku dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania małych przedsiębiorstw w Polsce. Każdy przedsiębiorca chce, aby jego firma rozwijała się, nawiązywała nowe współprace, była postrzegana jako solidny i godny zaufania partner w biznesie. Jakich błędów unikać i co robić, aby tak się stało? Dowiesz się z tego odcinka podcastu.

  • Pierwszym z problemów małych przedsiębiorców jest nieodpisywanie na maile. Moja rada - sprawdzaj pocztę dwa razy dziennie np. o godzinie 12 i 16.
  • Kolejną sprawą jest oczekiwanie, pracy za darmo na zasadzie barteru, za zasięgi czy bliżej nieokreślone korzyści. Takie oczekiwania oznaczają brak szacunku dla osoby, z którą współpracujesz.
  • Kolejnym punktem, który zauważam, we współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorcami jest różne rozumienie słowa „pilne". Widzę częste nadużywanie tego słowa - jak wszystko jest pilne, to nic nie jest pilne.
  • Kolejną sprawą jest negocjacja cen. Firmy nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta usługa tyle kosztuje? Można sprzedać usługę czy produkt o wiele drożej niż konkurencja pod warunkiem, że potrafisz to uzasadnić.
  • Jeśli miałbym zalecić Ci poprawę tylko jednej rzeczy w Twojej firmie, to byłoby to sprawne zarządzanie zadaniami. Zainwestuj w program, który pomaga sprawnie planować  i gromadzić dane. Programów do zarządzania zadaniami jest wiele, ja polecam Quire, z którego sam korzystam.
  • Przypominam, że już 4 grudnia widzimy się w Krakowie  na Akademii Marketingu, gdzie będę mówił m.in. o tym, jak pozycjonować podcasty.

Napisz do mnie na   jerzy@bezedycji.pl  lub nagraj wypowiedź na https://bezedycji.pl/antena


Chcesz nagrać podcast, ale  nie wiesz jak to zrobić? Sprawdź naszą nową ofertę produkcje.fm. Ty mówisz, my zajmujemy się resztą!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated