Agresja

Jerzy
Jerzy
Agresja

Agresja

Jak często ktoś mówi Ci, co powinieneś lub czego nie powinieneś robić? Co czujesz, gdy do tego robi to agresywnie? A jak często ktoś się na Ciebie obraża? Strzela focha, żeby w ten sposób nakłonić Cię do zrobienia tego, czego on/ona chce?

Co robisz w takich przypadkach? Poddajesz się woli drugiej osoby, czy wsłuchujesz się w siebie i zastanawiasz, czy w ogóle masz na to ochotę? Bierzesz usłyszane słowa za pewnik, czy odczytujesz prawdziwe motywy tej osoby?

Dla mnie sprawa jest prosta - tylko Ty wiesz, co jest dla Ciebie dobre i jaką drogą powinieneś podążać. A jeśli dawaniu rad towarzyszy agresja - powinieneś odsunąć taką osobę od siebie, nie słuchać jej.

bad-intent

Agresja = zła motywacja

Nie należy robić tego, co ktoś chce wymóc agresją. Po prostu.

Agresja = coś złego

Także ta bierna - gdy ktoś chce wymusić coś na Tobie obrażając się.

Osoba agresywna nie ma dobrych intencji. Bez względu na to, kim dla Ciebie jest i czy jest to agresja czynna, czy też bierna. Nie słuchaj kogoś, kto się tak zachowuje. Nie dawaj się emocjonalnie wykorzystywać i wpędzać w poczucie winy. Agresywna postawa pokazuje, że osoba tak zachowująca się ma jakiś problem. W taki sposób manifestuje swoje ograniczenia, swój strach. Ma jakieś złe przeżycia, nie mające nic wspólnego z Tobą.

A to Twoje przeżycia się liczą, a nie cudze. To ta osoba powinna popracować nad sobą, nie Ty.

A co jeśli to Ty odczuwasz agresję, niezrozumienie, zazdrość, brak tolerancji, czujesz się obrażony? To sygnał od ciała, że masz coś do przepracowania.Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated