Agresja

Agresja

Jak często ktoś mówi Ci, co powinieneś lub czego nie powinieneś robić? Co czujesz, gdy do tego robi to agresywnie? A jak często ktoś się na Ciebie obraża? Strzela focha, żeby w ten sposób nakłonić Cię do zrobienia tego, czego on/ona chce?

Co robisz w takich przypadkach? Poddajesz się woli drugiej osoby, czy wsłuchujesz się w siebie i zastanawiasz, czy w ogóle masz na to ochotę? Bierzesz usłyszane słowa za pewnik, czy odczytujesz prawdziwe motywy tej osoby?

Dla mnie sprawa jest prosta - tylko Ty wiesz, co jest dla Ciebie dobre i jaką drogą powinieneś podążać. A jeśli dawaniu rad towarzyszy agresja - powinieneś odsunąć taką osobę od siebie, nie słuchać jej.

bad-intent

Agresja = zła motywacja

Nie należy robić tego, co ktoś chce wymóc agresją. Po prostu.

Agresja = coś złego

Także ta bierna - gdy ktoś chce wymusić coś na Tobie obrażając się.

Osoba agresywna nie ma dobrych intencji. Bez względu na to, kim dla Ciebie jest i czy jest to agresja czynna, czy też bierna. Nie słuchaj kogoś, kto się tak zachowuje. Nie dawaj się emocjonalnie wykorzystywać i wpędzać w poczucie winy. Agresywna postawa pokazuje, że osoba tak zachowująca się ma jakiś problem. W taki sposób manifestuje swoje ograniczenia, swój strach. Ma jakieś złe przeżycia, nie mające nic wspólnego z Tobą.

A to Twoje przeżycia się liczą, a nie cudze. To ta osoba powinna popracować nad sobą, nie Ty.

A co jeśli to Ty odczuwasz agresję, niezrozumienie, zazdrość, brak tolerancji, czujesz się obrażony? To sygnał od ciała, że masz coś do przepracowania.