3 najważniejsze cechy smartfona

Jerzy
Jerzy
3 najważniejsze cechy smartfona

Mam wrażenie, że wszyscy ci myśliciele z działów marketingu firm produkujących smartfony rozmijają się z realnymi potrzebami odbiorców.

#116

Piątego września miałem czterdzieste urodziny. Od kilku dni jestem czterdziestolatkiem! Czy to coś zmieniło w moim życiu? Nie. No, może poza postanowieniem, że częściej będę spotykał się z rodziną. Urządzili mi takie miłe urodziny… Zdecydowanie – dobre relacje rodzinne są ważniejsze niż te wszystkie biznesy.

Ale do rzeczy. Jako świeżo upieczony czterdziestolatek dobrze obeznany w świecie nowoczesnych technologii, mam dla Was taki temat: smartfony.

Jakie ich cechy są naprawdę ważne?

Czy wypasiony ekran amoled jest naprawdę niezbędny? Czy telefon, którego głównym ficzerem ma być kręcenie filmów (niedawno wypuszczony LG V30) to naprawdę must have filmowców i blogerów (do nich jest głównie adresowany)?

Mam wrażenie, że wszyscy ci myśliciele z działów marketingu firm produkujących smartfony, którzy wydedukowali – nie wiadomo na jakiej podstawie – że będziemy potrzebowali coraz większych i coraz cieńszych smartfonów, rozmijają się z realnymi potrzebami odbiorców.

A jakie są to potrzeby?

★ po pierwsze: RAM i procesor muszą sprawnie i bez zakłóceń współpracować z systemem operacyjnym;

★ po drugie: dobra bateria – taka, która wytrzyma minimum dzień, a jeszcze lepiej dłużej;

★ po trzecie: telefon musi się czymś wyróżniać w zalewie identycznych płaskich smartfonów.

Słabe baterie to prawdziwa zmora posiadaczy iPhone’ów. Dlatego ja zrezygnowałem ze swojego. Ciągłe szukanie gniazdka i konieczność chodzenia z ładowarką w kieszeni skutecznie uprzykrzają korzystanie z produktów Apple. Nie spodziewam się, żeby nowy iPhone 8 był pod tym względem lepszy.

Aktualnie używam Blackberry Keyone. Co go wyróżnia? Prawdziwa klawiatura. Taka oldskulowa. I szeroka ramka, dzięki której trzymając go w ręku nie dotykam palcami ekranu. Oraz najważniejsze: bardzo dobra bateria, która długo trzyma. Dlatego nie myślę o zmianie na inny model i markę. Ale wziąłbym to pod uwagę, gdyby ktoś zaproponował telefon z jeszcze lepszą baterią, nietłukący się. Może być grubszy, niech ma ramkę – wbrew obowiązującym trendom. Ale taki telefon będzie wygodny w użytkowaniu.

A jaki jest Twój ulubiony model telefonu? Co w nim lubisz, co wymagałoby zmiany? Podyskutujmy!Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated