BE#115 - Jak często publikować? Jakiej jakości treści? (Jerzy Rajkow-Krzywicki)

Jerzy
Jerzy
BE#115 - Jak często publikować? Jakiej jakości treści? (Jerzy Rajkow-Krzywicki)

Można tworzyć dużo i szybko, ale niekoniecznie dobrej jakości, albo mniej, ale lepiej. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej tworzyć mniej rzeczy dobrej jakości niż więcej kiepskiej.

Na wstępie chciałbym Ci opowiedzieć jakie zmiany w publikacji podcastu „Bez Edycji” postanowiłem wprowadzić. Odchodzę od publikowania codziennego, ponieważ chciałbym, aby odcinki były dłuższe. Będę też inne treści publikował jako podcast inne jako vlog. Tak więc jeden raz w tygodniu będę publikował dłuższy odcinek podcastu „Bez Edycji”, w formie wywiadów lub odcinków solowych.  Z tego odcinka będę później wycinał krótkie fragmenty i publikował je codziennie, aby osoby, które przyzwyczaiły się do słuchania mnie codziennie, mogły to dalej robić.

Dzisiejszy odcinek jest pierwszym z tej serii. Nagrywam go w Paryżu, gdzie od kilku dni jestem. Chodzę po uliczkach i zachwycam się tym miastem, fotografuję kamieniczki, przyglądam się ludziom, chłonę klimat.

Chciałbym rozważyć dzisiaj dwa podejścia do twórczości. Czy lepiej jest tworzyć dużo i często nie koniecznie zwracając uwagę na jakość, czy lepiej rzadziej, ale  kontent wysokiej jakości?

Zgadzacie się z filozofią"done is better than perfect"?  Często czekamy, aż to, co zrobimy, będzie perfekcyjne, zanim pokażemy to światu. Zazwyczaj  jest to obrona naszego umysłu przed oceną czy zmianą. Czekamy, na idealny moment, który nigdy nie nadejdzie, bo zawsze będzie coś, co można poprawić, zrobić lepiej. Ta filozofia ma rację bytu właśnie z tego względu, aby w ogóle zacząć.  Na samym początku rzeczywiście lepiej jest zrobić cokolwiek, aby wyjść ze strefy komfortu, pokonać swój strach. To jednak nie znaczy, że mamy spocząć na laurach, nie rozwijać się, dążyć do lepszej jakości naszych treści, produktu czy usługi.

Tu przechodzimy do drugiego obozu, czyli osób, które od początku świadomie tworzą treści wysokiej jakości. Takie podejście sprawia, że po pierwsze uczą się wielu nowych rzeczy, otwierają na nowe możliwości. Po drugie już na wstępie wyróżniają się z tłumu. Jeśli zadbasz o jakość to, mimo że nie tworzysz bardzo oryginalnych treści i tak się wyróżnisz.  Będzie się Ciebie lepiej słuchało, oglądało, Twój blog będzie estetyczny, ludzie chętniej do Ciebie wrócą.  Łatwiej przekażesz im, co masz do powiedzenia, nawiążesz z nimi kontakt. W dzisiejszych czasach przez to, że próg wejścia w naszą twórczość jest dość niski,  lepiej jest publikować rzadziej, ale treści dobrej jakości niż często mary jakościowo kontent.

Zgadzasz się ze mną? Zapraszam do dyskusji, jeśli masz inne zdanie, chętnie się z nim zapoznam. Napisz do mnie na jerzy@bezedycji.pl. Możemy, jeśli wolisz spotkać się osobiście przy okazji nagrywania podcastu, lub  podyskutować przy dobrej kawie.

Życzę Ci wszystkiego dobrego.  

 Great! Next, complete checkout for full access to RAJKOW.PL
Welcome back! You've successfully signed in
You've successfully subscribed to RAJKOW.PL
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content
Success! Your billing info has been updated
Your billing was not updated